SAYIN VALİ HASAN KÜRKLÜ'YÜ MAKAMINDA ZİYARET

İl Göç İdaresi Müdürlüğü,18 Aralık Göçmenler Günü vesilesiyle Vali Hasan Kürklü'yü ziyaret etti.

18 Aralık, uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak biliniyor. 1997 yılında Filipinli ve Asyalı göçmen organizasyonları, 18 Aralık gününü Uluslararası Göçmen Dayanışma Günü olarak kutlamaya başladılar.

18 Aralık günü, BM tarafından resmi olarak 2000 yılında “Uluslararası Göçmenler Günü” olarak kabul edildi. Her yıl 18 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü; dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Her yıl BM, birçok ülke ve göç alanındaki ulusal ve uluslararası kuruluş ve STK’lar bu günü çeşitli etkinliklerle kutlamaktadırlar.

İçişleri Bakanlığı Uluslararası Göçmenler Gününü ilk defa 2014 yılında kutladı. 2015 yılı itibari ile 81 il Valiliğinde Göçmenler Günü kutlanmaya başlamıştır.

İlimizde 18 Aralık Göçmenler Günü çerçevesinde, İl Göç İdaresi Müdür Vekilimiz Zekeriya Bölükbaşı ile birlikte Müdürlüğümüz personellerinden İl Göç Uzman Yardımcılarımız Meltem Çetinkaya ve Hurşit Yaşoğlu, Sayın Valimiz Hasan Kürklü'yü ziyaret etti.
 
İl Göç İdaresi Müdürümüz, Vali Kürklü'ye  Uluslararası Göçmenler Günü ve Müdürlüğümüzde yabancılarla ilgili yapılan iş ve işlemler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Sayın Valimiz ilimizde yaşayan  tüm yabancıların sorunlarının giderilmesi için yerel imkanlar dahilinde gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyerek, sözlerini güzel dilek ve temennileri ile sonlandırdı.
 
 

 
Kayıt: 18.12.2015
Güncelleme:19.12.2015
Paylaş


WS05